Nákupní košík (0 položek, celkem 0,- Kč)
 Ondřej Netík
 Přezdívka: Grob

 Životopis
Narozen roku 1973. Šťastně ženatý s překrásnou květinovou vílou RUSALKOU,  to její ilustrace zdobí má díla.
Studoval jsem strojařinu, ale v praxi ji dělal jen krátce jako konstruktér krytů tiskových strojů. Táhnut k vyprávění jsem dalších pár let dělal design počítačových her (VIETCONG, UFO:AFTERMATH, a několik zajímavých projektů, které byly bohužel zastaveny). Těžiště mé práce potom přešlo k web designu, kde je spolu s psaním a výchovou mého malého synka Olivera stále.

 O díle
Rád si s příběhem hraji. Nestačí mi jej jen vytvořit, ale potřebuji splétat zdánlivě nesouvisející obrazy, hledat nová slova a předměty, hrát si s formou příběhu i jeho širším zasazením. Tvořím neohraničenou iluzi, která přináší hlavně otázky a ty pak rozvíjí.
Když nepočítám své nevydané prvotiny (Krysí děti, Krysí pohádka), tak jsem začal tak trochu New Weirdovskou trilogií ze současnosti - Sanatorium podvržených. Jde o jakési zrcadlení panoptika lidské cesty, odehrávající se v ústavu pro choromyslné, snech a místech, které dle lidí neexistují. Za naivní dětství je to "Zelený skřítek a děvčátko jménem Diana (Straky na vrbě 2006)," za protestující dospívání "Meluzína dívka jménem Ema (Straky na vrbě 2008)" a za dospělost "Tanečnice věc názvem Sined (V jednání s nakladatelem)." Zvláštností tohoto díla je skutečnost, že vady, které jsou dílu vytýkány, většinou zrcadlí vnitřní rozpory dotyčného čtenáře. Každý nalézá sebe i svůj protest v úplně jiných částech a obrazech.
Z dalších napsaných děl jsou dokončeny tak trochu erotické příběhy o kmotře lišce, vracející se využívat a klamat lidi v současnosti. "Příběhy bílé lišky (Nakladatele hledám)." Také jsem dokončil další z příběhu podvržených, tentokrát se odehrávající ve městě, s atmosférou dětských prázdnin a her, alegorii na téma slova Láska "Déšť, labyrint a křišťálová růže (Nakladatele hledám), ke které chci napsat volná pokračování s dalšími tématickými slovy."
Většinou mám rozepsané dvě až tři knihy, což mi umožňuje přizpůsobit tvorbu svému srdci a určitému bohémství. V současnosti se zabývám dílem vzešlým z Meluzíny. Kapitolou, která byla na žádost nakladatele odstraněna jako příliš rušivá. Na žádost čtenářů jsem se rozhodl k ní vrátit a dát jí podobu knížky. Příběh křehké skřítčí duše odehrávající se na pozadí koncentračního tábora Osvětim. Ale protože zároveň připravuji několik dílek k Asterionu, není jist žádný termín.

 O sobě říká
Mimo psaní knih se věnuji kresbě, designu, fotografování a vyprávění. Příběhy píšu od svých 8 let. Od roku 1991 jsem značnou část času věnoval vypravěčským hrám jako vypravěč. Od stolních her v hlavní roli (Dračí doupě, Shadowrun) jsem přešel k divadelnímu hraní (Vampire (od 1995), Werewolf (od 1996), Mage (od 1998), Changeling (od 1999)). A toto přímé divadelní vyprávění považuji za skutečné dědictví vypravěčů a tvorbu osobních příběhů v původní (magické) formě. Neb mé knihy vychází z těchto osobních příběhů, je vždy drobná skupinka těch, kterým se mé dílo stává skutečně osobní.
Mimo milované rodiny pak věnuji síly ještě Hermetické magii a tvorbě ekologické osady schopné žít trvale udržitelným životem.

 Knihy v nakladatelství Straky na vrbě
Sanatorium podvržených Tanečnice, věc názvem Sined Meluzína, dívka jménem Ema Zelený skřítek a děvčátko jménem Diana

 Vaše komentáře / názory čtenářůZatím žádné komentáře